TOK KALMAYA YARDIMCI BESİNLER

TOK KALMAYA YARDIMCI BESİNLER

Diyet yaparken yaşanan en büyük sorunlardan biri de: düşük kalorili beslenmeden kaynaklanan ve bir türlü geçmek bilmeyen açlık hissi. Yediğinizde uzun süre tok tutan bazı besinler ile aslında bu histen kolayca kurtulabilirsiniz. Peki nedir bu yiyecekler?

TOK HİSSETTİREN BESİNLER

1-Yumurta

Önemli bir protein kaynağı olan yumurtanın, uzun süre tok tuttuğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Sabahları haşlanmış yumurta yerseniz, gün içerisinde tok hissetmenize yardımcı olacaktır.

2-Yeşil Çay

Ana öğünlerden sonra içilen bir fincan yeşil çay, karbonhidratların kana karışımını yavaşlatıyor ve bu süreçte de daha fazla tok kalmanızı sağlıyor. Aynı zamanda yağ yakımına da destek oluyor.

3-Yulaf Ezmesi

Diğer tahıllara göre daha yüksek oranda lif içerdiğinden dolayı mide ve bağırsak fonksiyonlarına oldukça yararlıdır. Aynı zamanda kan şekerini dengeler. İster sütle, ister yoğurtla karıştırıp tüketebilirsiniz.

4-Chia Tohumu

Süt veya suyun içine kattığınız zaman şişmesiyle daha uzun süre tok tutmaya yardımcı olur.

5-Avokado

Yoğun lif içeriğinden dolayı uzun süre tok tutmaya yardımcı olan besinler arasındadır. Aynı zamanda sağlıklı bir yağ kaynağıdır.

6-Tarçın

Hem kan şekeri düzenlemeye yardımcı olup hem de iştah kesen tarçını gün içerisinde içtiğiniz suya katabilirsiniz. Aynı zamanda tatlı krizlerini önler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*