ALOE VERANIN MUCİZEVİ 9 YARARI

ALOE VERANIN MUCİZEVİ 9 YARARI

Aloe vera: Bilmeniz ve uygulamanız gereken 13 fayda

Sağlığımızı iyileştirmek için bu bitkinin şaşırtıcı iyileştirici özellikleri:

Aloe vera kremler ve şampuanlar üretiminin yanı sıra sağlık için ev ilaçları oluşturulmasında çok popüler bir bitkidir. Ama… faydaları tam olarak nedir?

Aloe vera’nın sağlıklı özellikleri

1.Etkili bir nemlendirici

Bu bitki, güneş ışığına aşırı maruz kalma nedeniyle kurumuş veya hasar görmüş cildi nemlendirmeye yardımcı olan çeşitli nemlendirici kremlerde kullanılır.

2. Akneye karşı yardımcı olur

Aloe veradan elde edilen jel iyi bir anti-inflamatuardır ve bu nedenle yüz bezlerinden aşırı yağ üretiminin neden olduğu reaksiyonlardan kaçınmak için çok yararlıdır. Sabunla birleştirilirse, cildi örten yağ tabakasını ortadan kaldırmaya yardımcı olur, bu nedenle cilt daha temiz olur ve gözeneklerin iltihaplanma olasılığı daha düşük hale gelir.

3. Yaraların iyileşmesini destekler

Doğrudan bitkiden çıkarılan aloe vera jeli antiseptiktir ve yaraların hızlı iyileşmesini sağlayan unsurlara sahiptir . Dolaşımın hasarlı alan etrafında restore edilmesine yardımcı olur, hücresel rejenerasyonu destekler, dezenfekte eder ve ek olarak, insan cildinin farklı katmanlarında, etkilerinin çok yoğun olduğu büyük bir penetrasyon gücüne sahiptir.

4. Yanıklara iyi gelir

Aloe veranın, küçük yanıklara tedavi amacıyla kullanılması çok popülerdir. Aloe vera jelini yanık bölgeye sürmek, kısa süreçte iyileşmesine neden olacaktır.

5. Dental plak oluşumunu azaltır

Diş plağını azaltmak için, bu bitkinin jelinin ağız sağlığınıza bakmak için çok kullanılan bir bileşen olan klorheksidin kadar etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bunun nedeni, plakanın görünümünden sorumlu belirli bakteri türlerini öldürmesidir.

6. Sedef hastalığına karşı umut verici etkiler

Aloe vera özütünün, belirli miktarlarda, zararlı yan etkilere maruz kalmadan sedef hastalığının tedavisinde yararlı olabileceğine dair kanıtlar vardır. Bunu yapmak için bu bitkinin jeli ile bir krem hazırlamak gereklidir.

7. Masaj yapılabilir

Gördüğümüz gibi, aloe vera jeli deride çok fazla penetrasyon gücüne sahiptir, aynı zamanda cildin kaşıntısını azaltmaya da hizmet eder, bu nedenle rahatlatıcı bir masajda kullanılmak üzere mükemmel bir kaynaktır .

8. Saçları temizler

Kafa derisinde aloe vera jeli kullanırsanız, saç altında biriken kuru cildin plaklarını gevşetmeye yardımcı olur . Ayrıca, analjezik etkileri olduğu için, kepekle ilişkili kaşıntıyı azaltır.

9. Kavrulmuş dudaklar için bir çare

Aloe vera özü ve potansiyel nemlendirici ve şifa kalıcı etkileri çatlamış dudakları hızlı bir şekilde iyileştirmenin formülüdür.

Birçok faydası olan çok yönlü bir bitki

Sonuç olarak, Aloe vera’nın cilde uygulandığında çok sayıda tedavide çok yararlı olan bileşenlere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*