ALTIN SÜTÜNÜN İNANILMAZ YARARLARI!

Al

Son zamanlarda çok fazla duyduğumuz bir içecek olan ‘Altın Sütü’ nedir? İsmini, renginin kaynağı olan zerdeçaldan alıyor. Altın sütü; zerdeçal, tarçın, zencefil, süt, karabiber gibi sağlıklı baharatların bir araya gelmesiyle oluşuyor.

Peki nasıl Altın Sütü hazırlarız?

Malzemeler:

-2 su bardağı süt (inek sütünün yanı sıra Hindistan cevizi sütü ya da badem sütü de kullanabilirsiniz)
-2 çay kaşığı tarçın
-2 çay kaşığı zerdeçal tozu
-Bir tutam karabiber
-1 çorba kaşığı bal

Hazırlanışı:

Bal hariç tüm malzemeleri karıştırın ve kısık ateşte kaynayana kadar bekleyin. Kaynayınca ocaktan alın ve içine bal ilave edin

Peki Nedir Faydaları?

1-Kas Ve Eklem Ağrısını Geçirir!
Altın sütünün tüketimi, eklemlerin veya kasların ağrısını hafifletmek ve eklemleri etkileyen genel bozukluklarda özellikle önerilir. Bu, Altın sütünün en büyük faydalarından biridir. Eklemleri ve omurga için mükemmel bir doğal ilaçtır

2-Mideye Çok Yararlı!

Altın sütü, mide ülseri ve artrit gibi problemleri önlemeye yardımcı olan doğal bir anti-inflamatuardır. Baş ağrısı; şişme veya ağrı durumunda yardımcı olabilecek gerçek bir aspirindir.

3-Öksürük ve Soğuk Algınlığına Çare!
Günde bir bardak altın sütü, antibakteriyel özellikleri ve antiviral olması nedeniyle öksürük ve soğuk algınlığı semptomlarını hafifletir.

4-Solunum Problemlerini Giderir!
Viral veya bakteriyel enfeksiyonlarla ilişkili solunum problemleri durumunda doğal bir ilaç olarak altın sütün kullanılması önerilir. Solunum yolu hastalığının, özellikle sinüzitin semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur. Ayrıca astım ve bronşit için yararlı olarak kabul edilir.

5-Karaciğeri Arındırır!
Zerdeçal sayesinde altın sütü, karaciğer ve kanı arındırmak için gerçek bir doğal ilaçtır ve lenfatik sistemin saflaştırılmasına katkıda bulunur.

6-Sindirim Sistemine Yardımcı!

Sindirimi iyileştirmek için zerdeçal karaciğerde safra üretimini teşvik eder; bağırsak sağlığını destekler ve ülser, kolit, ishal ve hazımsızlık gibi sindirim sisteminizle ilgili bazı problemleri önlemeye yardımcı olur.

7-Metabolizmanızı Düzenler!
Altının sütünün birçok faydası arasında, metabolizmayı düzenlemesi ve uygun bir vücut ağırlığının korunması da yer alır. Bu nedenle altın sütü alımı aşırı kilo ve obeziteyi önlemek için yararlı olabilir.

8-Düşük Kolestrol
Bilimsel araştırmalar, zerdeçalın gıdalar için baharat olarak kullanılmasının kandaki kolesterol seviyelerini azaltmaya yardımcı olduğunu göstermiştir. Birçok kardiyovasküler hastalığın önlenmesine yardımcı olur. İnek sütü yerine su ve / veya sebze sütü ile hazırlanan altın sütü kolesterol içermez.

9-Bağışıklık Sistemini Uyarır!
Zerdeçal, vücudumuzun bağışıklık sistemini uyarmaya yardımcı olan yararlı maddeler içerir. Antibakteriyel, antiviral ve antifungaldir. Güçlü bir bağışıklık sistemi, soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara yakalanma şansını azaltır. Öksürük ve soğuk algınlığı için hızlı bir çare, bir bardak ılık sütte bir tutam zerdeçal karıştırmak ve günde bir kez içmektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*